Звіт громадської організації «Молодь Сходу України»

Друк

Громадська організація «Молодь Сходу України» є неприбутковим закладом, добровільним громадським об’єднанням, заснованим на індивідуальному членстві, створеним на основі єдності інтересів задля спільної реалізації мети діяльності Організації. Організація діє на засадах добровільності, рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності.

Участь молоді у громадському житті міста, регіону та країни є невід’ємною частиною розвитку демократичного громадянського суспільства. За даними Управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації станом на 1 січня 2016 року в Донецькій області проживає 1 177 401 молода особа віком від 14 до 35 років, що становить 30,4 % від загальної кількості мешканців Донецької області. Тобто майже третина населення області має потенційні можливості до активізації громадянської свідомої позиції засобами участі в інститутах громадянського суспільства, зокрема громадянських і політичних організаціях, неформальних і молодіжних центрах. У рамках молодіжних об’єднань молода людина не лише проходить соціалізацію, здобуває необхідний досвід, але й знаходить нові шляхи самореалізації.

Молодь – це рушійна сила і від того яке виховання, знання та навички вона отримає, залежить якість нашого майбутнього та держави загалом.

Організація була створена у листопаді 2015 році.

Основна мета Організації – діяльність, спрямована на задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, духовних, національно-культурних та інших інтересів молоді регіону.

Першим проектом, який успішно реалізувала наша організація був грантовий проект підтриманий Благодійним фондом «Львівська освітня фундація» під назвою «Корекційно-розвивальні заняття з дітьми з вадами у психофізичному розвитку». У межах проекту вже було проведено низку заходів у спеціальних загальноосвітніхнавчальних закладах для дітей з вадами інтелектуального розвитку міста Слов’янська та Слов’янського району. Наші волонтери провели майстер-класи з виготовлення «Весняного пано» з метеликами та квітами, «Пасхальних листівок» до Великодня, «Свічок» за технікою декупаж до Дня Матері, «Баночок позитивного настрою» з різнокольоровою сіллю, «Першоквітів», маків пам’яті з фетру до Дня перемоги, виготовлення екосумок. Крім того, презентовані столи для пісочної терапії та розвиваючі іграшки для дітей спеціалізованих дошкільних закладів.

Одним із урбаністичних проектів нашого міста став проект «Слов’янськ – щасливе місто», у рамках якого було створено арт-об’єкт, що прикрашає бульвар Пасова. На ньому знайшли своє місце і мальовничі пейзажі Слов’янська, і запашні квіти – символи нашої держави, і синьоокі озера, і величні церкви, і багато інших цікавих сюжетів. Патріотичне виховання молоді, збереження національних традицій, культурний розвиток особистості – на ці фундаментальні складові був спрямований проект.

Однією з найочікуваніших подій цього літа стало відновлення традиції проведення Донецького регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка-2016» за підтримки обласного управління у спрвах сім’ї та молоді. Тема заходу була: «Позитивні сценарії модернізації Донеччини: роль громад і молоді». Поки політики шукають шляхи виходу з кризового становища держави, альтернативи розробляли студенти навчальних закладів нашої області.Насичені дні пройшли в обговоренні найбільш важливим проблем регіону та перспектив для розвитку очима молоді. Крім того, були проведені ряд мультифестивалів: конкурс краси, КВК, маскарад та багато інших.

Найактивніші учасники регіонального заходу взяли участь у Всеукраїнській Студреспубліці на узбережжі Чорного моря в Миколаївській області, де команда Донецької області стала першою в субфестивалі аматорського відео, за що була відзначена цінними подарунками.

У рамках відзначення Дня фізкультури та спорту було проведенл обласний захід «Спортивна родина» за підтримки Управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради. Понад 50 учасників, 15 родин зібралися в сквері «Мрія» м. Слов’янська для участі в спортивних змаганнях, серед яких були: футбол, акробатика, силові вправи, стрибки на скакалках, естафети з перешкодами. Вся родина мала змогу позмагатися на силу, витривалість і спритність. Окрім цього, під час змагань учасники долучилися до спільної творчої діяльності, розмалювавши стенд «Спортивна родина».

Із метою сприяння реалізації принципу прозорості та демократії, налагодженню контактів, обміну інформацією молоді активісти нашої організації відвідали Слов’янську міську раду з метою ознайомлення з сучасною електронною системою поіменного голосування депутатів «Віче» та веб-порталом «Наш депутат». Молодь мала змогу виступити в ролі депутатів, провівши власну сесію міської ради з обговоренням студентських проблем та голосуванням за проекти рішень.

На сьогодні ми починаємо працювати над проектом «Зона сімейного відпочину», що отримало грант від міжнародного фонду ЮНІСЕФ у межах конкурсу проекту для молоді «Зростаймо разом!». Планується створення вільного простору для сімейного відпочинку в лісопосадці на мікрорайоні Артема в Слов’янську. У межах підготовчих робіт нещодавно разом з активістами платформи ініціатив «Теплиця» та студентами Донбаського державного педагогічного університету було проведено соціальну акцію з прибирання, до якої залучилися як діти, так і мешканці найближчих будинків.

Це лише незначна частина заходів, які ми проводимо для молоді та з молоддю, долучаючи їх до різних форм громадської діяльності. Отже, лише ефективно налагоджена взаємодія громадських організацій, активної молоді та органів місцевого самоврядування дозволить активно залучати молодь до громадської діяльності та повноцінно розвивати державну молодіжну політику в нашому регіоні та країні.