Громадянська активність молоді на Донеччині.

Тренінг 19.05.2018року.

19 травня 2018року жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх європейських націй, але мешканці міста Краматорська розділила це свято і завітали в «Інноваційний центр розвитку для молоді та дітей. Оновлена Донеччина» де громадська організація «Молодь Сходу України» реалізує проект «Громадянська просвіта молоді на Сході України» з підтримки Фонду Фрідриха Наумана за Свободу, приділяючи особливу увагу молоді та усвідомлюючи важливість розвитку і підтримки відповідальної та свідомої участі громадян у суспільному житті.

Учасники тренінгу «Громадянська  активність молоді» розпочали свій день з перегляду відео про результати проекту 2017 року, де відмітили, що саме ініціативна молодь є прикладом тому, як найсміливіші плани і мрії, завдяки добрій волі, націленості на творення втілюються в життя і приумножуються.

Тренер Реваз Татаішвілі ознайомив учасників з основами проектного менеджменту: (як правильно створювати «Дерево проблем», «Дерево цілей», використовувати міжнародний критерій  SMART), після чого учасники працювали в групах та презентували свої ідеї. Були підняті проблеми:

-дозвілля за проживанням (де молоді не байдуже, в якому місті їм комфортно працювати, навчатися, проводити своє дозвілля, розвиватися як особистість, насолоджуватись його краєвидами та просто жити);

- утилізація сміття міста (кожен починає з себе: чисте місто, чисте подвір’я, чисте мислення…);

- відкритість місцевої влади (як правильно молоді працювати з владою?, відсутність реального змісту політичної діяльності місцевих депутатів з очікуваннями громади в соціально-економічній сфері: освіта, розвиток малого бізнесу, організація дозвілля для дітей та молоді).

 Разом з тренером Оксаною Ступак учасники по практикувались планувати кошториси своїх проектів (складати проектні пропозиції, опис основної діяльності у межах проекту, ризики які можуть виникнути впродовж проекту і завадити його успішної реалізації, складати діаграми Ганта), для ефективної реалізації своїх ідей.

Завітала до учасників тренінгу Ірина Боднар, колишня переможниця проекту «Громадянська просвіта молоді на Сході України» з підтримки Фонду Фрідриха Наумана за Свободу, яка поділилась на власному прикладі корисною інформацією та секретиками при написані, захисті та реалізації свого проекту. Вона ще раз підкреслила, що треба бути сміливішими, наполегливими та конкретними у своїх цілях.

Вечірня гостя тренінгу «Громадянська  активність молоді» була фахівець управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради Ольга Ляшенко, яка визвала жваву дискусію учасників тренінгу з теми взаємодія з владою молоді (якраз це і була одна із проблем, яку учасники обговорювали в своїх проектних групах), на при кінці дня у них надалась можливість поставити різноманітні запитання. Ольга Борисівна відповідала відверто, переконливо та загострила увагу: «Чиновники бояться Вас настільки, наскільки Ви боїтесь їх!». Молоді слід діяти значно активнішими, покладатися як на власні сили, так і на владу, бути сміливими та відстоювати свої пропозиції.

В кінці дня були підведені підсумки, де учасники зазначили, що для них проведений час був корисним, інформативним і всю отриману інформацію вони будуть використовувати на практиці. Кожний учасник, по закінченню тренінгу «Громадянська активність молоді» отримав сертифікат, який дає можливість брати участь  у конкурсі проектів на отримання міні-грантів та форумі активної молоді в липні 2018 року.

 До зустрічі на конкурсі проектів!

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by Open Source Solutions

Друк

Авторські права 2019 © ГО "Молодь Сходу України". Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2014 © Українська локалізація Joomla! Україна.
Помощь для Joomla.