З лютого по червень 2021р. був реалізований проект «обійМИ», який мав на меті створення сприятливого клімату для нормального розвитку дітей які виховуються у сімейних формах влаштування через надання підтримки та підвищення педагогічних компетенцій вихователів будинків сімейного типу Слов’янської ОТГ. ГО «Молодь Сходу України» разом з БО «Львівська освітня фундація», ГО «Платформа-ініціатив «Теплиця» та «ГО «Вільна Хата» та за фінансової підтримки USAID провели ряд тренінгів на теми:
- Тренінг №1 «Жива книга» 03.04.2021 (спікер - Тамара Дудник)
- Тренінг №2 «Коли батьки не в ресурсі: ресурсний стан батьків та їх цінність для дитини» (спікер – Олексій Заріцький) 04.2021
- Тренінг №3 «Ненасильницька комунікація у стосунках з дитиною» 04.2021 (спікер – Наталя Міщенко)
- Тренінг №4 «Як спілкування між батьками впливає на дитину?» 05.2021 (спікер – Наталія Коцар)
- Тренінг №5 «Практикуємо ненасильницькі комунікації» 22.05.2021 (спікер – Наталя Міщенко)
- Тренінг №6 «Щаслива жінка – щасливий всесвіт» 05.06.2021 (спікер – Ганна Бартиш)
Над проектом працювала команда у складі 5-ти людей: Гончарова Наталя, Бартиш Ганна, Мотков Станіслав, Осадча Римма та Мамедова Оксана.
За час реалізації вдалося створити першу в місті групу підтримки для вихователів будинків сімейного типу. Група була закритою, учасники були відібрані на засадах добровільності. Заходи були організовані так, щоб учасники могли спілкуватися між собою, обмінюватися досвідом. Була створена група в Viber для спілкування між учасниками протягом всього часу проекту.
Були визначені потреби батьків-вихователів та розроблена програма відповідно до запиту. Учасники відмічають, що теми тренінгів були актуальними, логічно побудовані за хронологією, тренери були професіональними та харизматичними. Програмою було передбачено 5 тренінгів для учасників, однак на прохання сімей був проведений додатковий тренінг, що вказує на цікавість до програми.
Учасники програми навчилися: методам психорегуляції власного емоційного стану; технікам відновлення психологічних ресурсів; конструктивним способам комунікації та подолання конфліктів. Знання та практичні навички набуті під час тренінгів вже застосовуються в сім’ях та мають позитивний ефект на відносини між членами сімей, зі слів батьків-вихователів.
Проект «обійМИ» був пілотним та показав свою актуальність для громади. З урахуванням досвіду команди, уроків, які були винесені під час імплементації, зворотного зв’язку від учасників та рекомендацій колег-фахівців, вбачаємо оптимальним розвиток проекту в наступних напрямках:
⮚ продовження активності за програмою «обійМИ» для батьків та вихователів, які є представниками сімейних форм влаштування дітей, патронату та соціально-вразливих категорій сімей. Є намір розширити цільову аудиторію, включивши сім’ї інших категорій відповідно до потреб.
⮚ розширити досвід утворення груп підтримки для інших категорій сімей.
⮚ поширення досвіду програми «обійМИ» за межі міста. Розглядається можливість обміну досвідом з сусідніми об’єднаними територіальними громадами, що переважно є сільськими, мають дефіцит кваліфікованих спеціалістів та фінансових ресурсів.
⮚ включити додаткову послугу індивідуального консультування психолога для окремих бенефіціарів та конкретних сімей, з метою більш сфокусованої роботи над конкретними потребами та проблемами.
⮚ включити до програми зустрічі з фахівцями інших галузей, окрім психологів та педагогів, відповідно до запиту групи: юриста, лікаря, дефектолога, тощо.