18 грудня 2015 року у м. Краматорську (пл. Ленина, д. 2) відбулось засідання круглого столу «Об’єднання територіальних громад. Роль громадських організацій в даному процесі» за ініціативи департаменту з питань внутрішньої політики облдержадміністрації та підтримки Регіонального офісу з питань реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації, повноважень органів виконавчої влади, в якому прийняли участь представники Громадської організації «Молодь Сходу України» Чередник Олена Володимирівна, Решетова Ірина Анатоліївна, Ніколайчк Юрій Володимирович.
Мета засідання – створення потужних, самостійних та самодостатніх територіальних громад за допомогою громадських організацій та активістів.
В засіданні круглого столу прийняли участь: директор департаменту з питань внутрішньої політики О.І. Меланченко; голова “Офісу реформ” С.Л. Попов (Регіональний офіс з питань реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації, повноважень органів виконавчої влади) представники громадських організацій м. Костянтинівка, м. Дружковка, м. Слов’янська, м. Бахмутівка, м. Лімана та інші.
Учасників привітав директор департаменту з питань внутрішньої політики О.І. Меланченко та наголосив на тому, що реформа щодо децентралізації та місцевого самоврядування в Україні, яка передбачає передачу в місцеві бюджети частки загальнонаціональних податків, створює економічну зацікавленість громад в розвитку нових виробництв, підтримці бізнесу тощо.
Доповів присутнім голова “Офісу реформ” С.Л. Попов (Регіональний офіс з питань реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації, повноважень органів виконавчої влади) що реформа децентралізації пропонує наступне: органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування нарешті почнуть займатися властивими для них справами. Люди отримають можливість творити (через вибори) органи місцевого самоврядування у громаді, районі та області. Своєю чергою, органи місцевого самоврядування різних рівнів – громади, району, області – отримають повноваження, та під повноваження – необхідні ресурси. Буде запроваджено відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями за ефективність своєї роботи, а перед державою – за законність.
У концепції реформи і у пропозиціях щодо змін в Конституції чітко сказано: повноваження органів місцевого самоврядування мають забезпечити фінансами. Органи місцевого самоврядування матимуть, зокрема, частку від загальнонаціональних податків (а не тільки дотації). Якщо у місцевої влади через державні рішення виникнуть додаткові витрати, то це теж компенсує держава. Механізм розподілу податків між органами різного рівня і державою визначать у змінах до Бюджетного кодексу. Ці процеси моделюють спільно з польськими експертами. Фахівцями, які вже робили такі розрахунки для реформи місцевого самоврядування в Польщі.
Децентралізація призведе не лише до змін системи влади в країні. Зміни стосуються всіх аспектів нашого повсякденного життя. Всілякі дозволи, реєстрації і посвідчення – для ведення бізнесу, наприклад, можна буде отримувати на місцях. Можна буде залучати інвестиції, не чекаючи дозволу з Києва. Вирішувати, чи ремонтувати школу, утеплювати дитячий садочок, де лагодити дорогу – можна буде самостійно. Реформа дасть можливість поліпшити життя у своїй громаді і в країні в цілому.
В обговоренні даної теми прийняли участь також члени громадської організації Молодь Сходу України.
{oziogallery 165}