Підсумки стажування молоді в департаментах Донецької ОДА

Надрукувати
Перегляди: 113

Молодь більше не може чекати, молодь змінює світ. І це не просто гучні лозунги, адже сьогодні свідомість, натхнення, активність та прагнення до дій нашої молоді просто вражає і захоплює. Новий погляд, друге дихання – це все так потрібно у нашому стрімко мінливому житті. Проте, нажаль, досить часто молодих людей з їх крутими ідеями не розуміють або взагалі не сприймають. Особливого значення це непорозуміння набуває в рамках комунікації молоді та влади. ГО «Центр експертизи політики в Україні» разом з ГО «Молодь Сходу України», за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, відкрила новий місток на шляху колаборації молоді та влади. Стало це можливими завдяки проведенню місячного стажування молоді у департаментах та управліннях Донецької обласної державної адміністрації.

Серед сотні людей, що брали участь у конкурсному відборі, пройшли лише 8 – найкращих. Нажаль через карантинні обмеження стажування проходило в змішаній формі (онлайн та офлайн) лише для 5 молодих активістів в департаменті освіти та науки, а також управлінні у справах сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА. Не дивлячись на це, молодь отримала можливість з середини ознайомитись зі структурою, специфікою та змістом роботи окремих департаментів, вивчити їх нормативно-правове забезпечення, а також спробувати себе безпосередньо у ролі провідного спеціаліста. Погляд «з середини» докорінно змінив уявлення стажерів про владу та діяльність структурних підрозділів ДОДА. Стажування є своєрідним трампліном у життєвому шляху, адже дозволяє самовизначитись, вдосконалити свої професійні та особистісні якості, стати більш досвідченим та обізнаним у важливих питаннях «державотворення», побачити своє місце у майбутньому.

В рамках реалізації проєкту «Діалоговий майданчик: молодь і місцева влада» стажери також отримали можливість паралельно брати участь у тренінгах з проєктного менеджменту, розвитку комунікативної компетентності та лідерства. Також для стажерів були організовані зустрічі з місцевими чиновниками та депутатами, що дозволило «відшліфувати» отримані знання та досвід під час безпосередньої взаємодії та неформального спілкування.

ГО «Центр експертизи політики в Україні» та «Молодь Сходу України» щиро дякує за розуміння та відкритість до співпраці керівникам та фахівцям департаменту освіти та науки, а також управління у справах сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА та плекає надії щодо подальшої сумісної діяльності.

0.jpg 1.jpg